• Galeria
 • Podstawówka
 • Liceum
 • Dokumenty
 • Plan lekcji
 • Kontakt
 • Aktywna Tablica
 • Rekrutacja - Liceum
 • Koronawirus - ważne informacje
 • Rekrutacja Szkoła Podstawowa
 • Jak postrzegają nasi  Rodzice naszych uczniów Europejską Szkołę Podstawową – Akademię Młodych Talentów

  Opinia nr 1

  Zdecydowaliśmy się wybrać  dla naszego dziecka Europejską Szkolę Podstawową ze względu na :

  - wysoki poziom nauczania widoczny w wynikach testów gimnazjalnych itd.

  - małe klasy ,w których dużo łatwiej się uczyć niż w klasach 30 osobowych i więcej, gdzie nauczyciel zawsze ma czas na indywidualne podejście do ucznia i indywidualną  pomoc,

  -małe klasy ze względu na możliwość szybkiego wyłapania   zachowań niewłaściwych, takich jak dokuczanie słabszym, przezywanie, wykluczanie z grupy.

  -małą szkole gdzie nie ma starszych dzieci  z gimnazjum , każde dziecko ma zapewniona opiekę przez cały czas pobytu w szkole, nie chodzi samo po korytarzach narażone na nie zawsze opiekuńcze traktowanie przez starszą młodzież,

  -odizolowanie od większości zachowań nie poprawnych ,przekleństw, palenia papierosów ,narkotyków

  -zapewnione zajęcia z logopedą, co całkowicie wyklucza problem chodzenia popołudniami do poradni, albo płacenia za wizyty prywatne.

  -zapewnione zajęcia na świetlicy od rana do późnego popołudnia, gdzie czas zapełniony jest zabawą i zajęciami dodatkowymi, angielskim, plastyką, zajęciami na komputerze

  -kilka posiłków dziennie, śniadanie, obiad, podwieczorek, w żadnej szkole w Puławach tego nie ma

  -zajęcia angielskiego i hiszpańskiego od 1 klasy

  -kreatywne zajęcia sportowe, taniec w szkole i basen w godzinach zajęć szkolnych, nie trzeba martwic się o zawożenie dziecka po południu na basen ,bo pójdzie w ramach lekcji z nauczycielem i z nauczycielem wróci do klasy.

  -zajęcia zawsze od 8 rano.

  Opinia nr 2

  Po ponad półtorej roku nauki możemy stwierdzić że rzeczywiście szkoła spełniła nasze oczekiwania i nawet więcej:

  Klasa ma wspaniałą Panią wychowawczynię, która każde dziecko traktuje indywidualnie, pozostaje w stałym kontakcie z rodzicami, dzieci większość pracy wykonują w szkole, dlatego prace domowe są rzadko,  a i tak programem nauczania wyprzedzamy inne szkoły. W klasie jest 8 dzieci, o bardzo wyrównanym poziomie. Wszystkie dzieci naprawdę się lubią, dużo z nich się przyjaźni  i spotyka po szkole. Nie spodziewałam się aż tak fajnej nauczycielki i klasy.

  Z Panią Dyrektor jest bardzo dziwna sprawa, można do niej zawsze pójść i porozmawiać. Zawsze przyjmie wysłucha i co jeszcze dziwniejsze pomoże. W porównaniu z państwową szkołą jest to nie wiarygodne. Tym bardziej wielki podziękowania dla Niej.

  Posiłki rzeczywiście są ,Panie dbają o to by dzieci jadły,  bardzo fajne dania pani kucharka wymyśla na śniadanie, widać że to jedzonko przygotowywane jest na miejscu, dla dzieci a nie gdzieś tam z cateringu nie wiadomo dla kogo.

  Pani od religii zrobiła na mnie duże wrażenie, wszystkie dzieci ją lubią i są grzeczne na jej lekcjach. Myślę że z bardzo ważnego powodu, ponieważ opowiada dzieciom różne historie;  że trzeba być dobrym ,pomagać kolegom nikomu nie dokuczać ,nie przezywać tak jak Pan Jezus.  Czyta ,opowiada, wymyśla zabawy bez straszenia, nakazywania czy oceniania.

  Pani od hiszpańskiego też znalazła wspólny język z dziećmi, widać ze bardzo się stara. Podoba mi się jej sposób nauczania, że nie uczy dzieci tylko słówek i wyrażeń, ale opowiada im o zwyczajach, kulturze i miejscach. Przynosi swoje zdjęcia z wyjazdów  i widać że potrafi swoją fascynacje przelać  na dzieci.

  Wszyscy pracownicy szkoły są naprawdę bardzo mili i pomocni.

  Moje dziecko poszło do prywatnej szkoły , ponieważ znam zwyczaje panujące w szkołach.  Mam wrażenie że w niektórych my i nasze dzieci jesteśmy intruzami, w innych jest tak dużo dzieci że nawet jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć, to  nas nie dostrzeże w tłumie innych hałaśliwych maluchów. Albo nie ma dobrej woli albo brak możliwości by ją wykorzystać.

  Opinia nr 3

  Nad wyborem szkoły nie zastanawiałam się długo. Bardzo zależało mi na nielicznych klasach i kameralnej atmosferze. Szkoła całkowicie spełniła moja oczekiwania. Atmosfera jest tu bardzo miła, ciepła i rodzinna, co jest bardzo ważne przy tak małych dzieciach. Są one dopilnowane i każde z nich jest traktowane bardzo indywidualnie i z szacunkiem. Nie ma tutaj, tak charakterystycznego dla szkół publicznych, hałasu na przerwach, a dzieci są bezpieczne i zdobywają wiedzę w przekonaniu, że każde z nich jest kimś ważnym.

                                                                                   

  OPINIA nr 4

  Akademia Młodych Talentów w Szkole Podstawowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Europejskich jest placówką, w której uczniowie rozpoczynający przygodę z nauką na pewno mają szanse na wszechstronny rozwój. W szkole panuje kameralna atmosfera ze względu na klasy liczące niewielu uczniów, kolorowy wystrój sal lekcyjnych oraz liczne uroczystości celebrowane wraz z rodzicami wychowanków.

              Wśród atutów szkoły można wymienić zróżnicowane zajęcia pozalekcyjne (taneczne, plastyczne, informatyczne, językowe), naukę dwóch języków obcych już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, opiekę logopedyczną, wyśmienite domowe obiady, odrabianie prac domowych w asyście nauczyciela. Jako rodzic pierwszoklasisty polecam szkołę, z uwagi na dogodną lokalizację (centrum miasta), bezpieczeństwo oraz indywidualną pracę z dzieckiem, która z pewnością stworzy fundament rzetelnej i usystematyzowanej wiedzy.    

                                                                        

  -

  logotyperasmus 2

  Licznik Odwiedzin

  4178204
  Dzisiaj
  Wczoraj
  W tym tygodniu
  Poprzedni tydzień
  W tym miesiącu
  Poprzedni miesiąc
  Wszystkie
  1376
  41113
  84095
  4067636
  104123
  155930
  4178204
  Twoje IP: 3.226.97.214
  2020-07-12 02:43

  Sponsorzy

  Facebook