baner2600dpi 

rekrutacja-online1.png   Link do rekrutacji


20210929 124224Rekrutację do szkoły rozpoczynamy już 1 marca 2022 roku.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie, on-line lub osobiście w sekretariacie szkoły.

W roku szkolnym 2022/2023, nie bierzemy udziału w  rekrutacji elektronicznej !!!!

O przyjęciu do szkoły będzie decydować kolejność zapisu!!!

Nowa oferta szkoły: KLASA TEATRALNO -WOKALNA !!!!

KLASA MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZA

KLASA HUMANISTYCZNA

Każdemu z naszych uczniów proponujemy solidny fundament wiedzy ogólnej z obowiązujących w liceum przedmiotów.

Oferujemy wiele zajęć dodatkowych i fakultetów.

Młodzież jest zachęcana do udziału w życiu kulturalnym i społecznym.  Organizowane są wycieczki do kin, muzeów, teatrów oraz, raz do roku, wyjazdy na "zieloną szkołę".  Podczas kilkudniowego wyjazdu integracyjno–wychowawczego („zielonej szkoły”) organizowane są zajęcia plenerowe i motywacyjne,  gry terenowe, a także spotkania z historią.  

Wychowujemy w duchu patriotycznym.

Dla uczniów z problemami w nauce organizujemy  zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze.

Nauczyciele zawsze są do dyspozycji uczniów. Każdą ocenę można poprawić.  Nagradzamy chęci i starania, chcemy nauczyć młodzież dobrego wykorzystania czasu, a także zaangażowania i samodzielności  tak potrzebnej na studiach.

Bardzo często kluczem do rozbudzenia chęci  zdobywania wiedzy jest zwykła akceptacja i życzliwe traktowanie młodzieży. Stworzenie odpowiedniej atmosfery do nauki jest bardzo ważne, a w naszej szkole kładziemy na to duży nacisk .

Wszyscy uczą się języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo, poniewż dobra znajomość języka obcego jest kluczem do sukceu. Język polski jest na bardzo wysokim poziomie. Oferujemy również solidne przygotowanie z matematyki. 

Humaniści mogą liczyć na rzetelne przygotowanie do kontynuowania nauki na studiach, z uwzględnieniem zainteresowań.

baner3600dpi

Nowość w regionie !!!

Klasa teatralno - wokalna ( 15 miejsc)- PROGRAM W ODDZIELNYM ARTYKULE NA STRONIE INTERNETOWEJ

Ruszamy z nową ofertą od  1 września 2022 r. Klasa zorganizowana z myślą o młodzieży  utalentowanej i zainteresowanej aktorstwem, śpiewem i tańcem. Będziemy pracować  w oparciu o program autorski. Dzięki temu młodzież , w ramach przedmiotów uzupełniających, będzie korzystać z warsztatów artystycznych w tym, teatralnych, interpretacji piosenki i elementów choreografii prowadzonych przez wybitnych, cenionych przez młodzież specjalistów,  Nasi uczniowie będą pod okiem specjalistów przygotowywać , przedstawienia teatralne, musicale, recitale. 

Klasa ta jest idealną propozycją dla wszystkich osób, które obok przygotowania do egzaminu maturalnego, poszukują możliwości rozwijania swoich umiejętności aktorskich, wokalnych oraz choreograficznych z elementami tańca  w środowisku uczniów dzielących wspólne pasje oraz zainteresowania.                                                                                                             

Klasa o profilu teatralno –artystycznym obejmuje ramowy program nauczania liceum ogólnokształcącego oraz program przedmiotów uzupełniających (dodatkowych – w wymiarze około 4- 8  godzin tygodniowo).

baner1 600dpi.

Absolwenci klasy teatralnej poznają podstawy sztuki aktorskiej, tańca i śpiewu, co ułatwia zainteresowanym dostanie się do szkół artystycznych : aktorskich, reżyserskich i wokalnych. Jednocześnie mogą wybrać także inne kierunki studiów, m.in. prawo, socjologię, filologię, psychologię, politologię, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, europeistykę, arteterapię itp. Wszędzie tam przyda się odwaga, pewność siebie, kreatywność  i umiejętność wysławiania się zdobyte w klasie teatralnej.

 ATUTY NASZEJ SZKOŁY:

- świetna lokalizacja w centrum miasta

od 1 września zmiana siedziby szkoły -  będziemy teraz nowo- wyremontowanym  budynku przy ulicy Wróblewskiego 10, koło Lidla


- małe klasy;
- dobre wyposażenie w nowoczesne środki audiowizualne (multimedialne tablice, projektory);
- dobrze przygotowana kadra pedagogiczna;
- konwersacje z j. angielskiego z native speakerem;
- rodzinna atmosfera;
- możliwość skorzystania z obiadów;
- jednozmianowa realizacja zajęć.

Metoda kształcenia:

Stała kadra nauczycielska gwarantuje Państwu wysoki poziom nauczania w naszej szkole. Do każdego ucznia - zgodnie z koncepcją przyjętą przez szkołę - podchodzimy indywidualnie. U nas czują się dobrze zarówno uczniowie zdolni, jak również młodzież, która nauce musi poświęcać znacznie więcej czasu. Istnieje również możliwość kształcenia się uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Celem, który nam przyświeca, jest rozpoznanie i rozwijanie  indywidualnych predyspozycji, uzdolnień i zainteresowań, wzmocnienie lub ukształtowanie wiary we własne siły i możliwości. Nasza kadra stale się kształci i pogłębią swoje pedagogiczne umiejętności.

W NASZEJ SZKOL.E ROZWIJAMY TALENTY – odwiedź stronę na facebooku.

Zapisy w sekretariacie szkoły (W CZASIE PANDEMII WIZYTĘ W SZKOLE NAJLEPIEJ UZGODNIĆ TELEFONICZNIE LUB DROGĄ e-mailową) Można rownież pobrać ze strony internetowej kwestionariusze  i po wypełnieniu wysłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Doktora Mieczysława Kowalskiego 3 
24-100 Puławy
tel./fax. 81 886 77 60 dyrektor 81 886 77 60 

www.zse.pulawy.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny pracy:
S
ekretariat 7.30- 15.00

Zajęcia lekcyjne 8.00-15.10

Dyrektor Teresa Grosicka

 

 ZAPRASZAMY!


 

TEATR3

Konkurs2023b

DlaczegoMy2022

logotyperasmus 2

Facebook