Akademia Młodych Talentów

Historia i codzienność naszej szkoły:

13W 2011 r. do już istniejącego Gimnazjum i Liceum Europejskiego dołączyła Szkoła Podstawowa.3 Szkoła w latach 2011 - 2014 r. mieściła się przy ul. Wróblewskiego 25. Wraz z początkiem roku szkolnego 2014/2015 zmieniliśmy swoją siedzibę na piękny nowoczesny budynek z wszelkimi udogodnieniami również dla osób niepełnosprawnych. Nasza szkoła od samego początku oferuje bogatą gamę zajęć umożliwiających dzieciom rozwijanie talentów i przydatnych umiejętności. Nauczyciel pomaga uczniowi w odkrywaniu świata wiedzy, podążając za jego zainteresowaniami i pytaniami, szanując indywidualność dziecka. Obecnie z przyczyn lokalowych w szkole funkcjonuje klasa IV i V oraz nauczanie indywidualne na wszystkich poziomach.W naszej szkole panuje miła i przyjazna atmosfera. Wszyscy się znamy i zawsze możemy liczyć na pomoc kolegów, a przede wszystkim nauczycieli.

 9Uczniowie nie boją się przyjść i porozmawiać z nauczycielami i pracownikami szkoły o DSCF8686problemach, nawet osobistych. Nikt tu nie jest pozostawiony sam sobie. Rodzice mają zaufanie do wychowawców i nauczycieli. W mniejszym zespole uczniów łatwiej jest nauczycielowi dotrzeć do każdego ucznia, zauważyć wszelkie uzdolnienia i pomóc kiedy są trudności. Podejmując indywidualną pracę z uczniem zdolnym, nauczyciel doprowadza do sukcesu, zaś u ucznia słabszego wyrównuje braki w wiedzy i umiejętnościach. Lekcje zaczynają się o godz. 8.00 i kończą ok. godz. 13.00. Po lekcjach spędzamy czas na zajęciach dodatkowych.W szkole chodzimy w mundurkach.  

1zimg608Stołówka oferuje bardzo smaczne i zdrowe obiady. W szkole możemy liczyć na pomoc pedagoga szkolnego i logopedy.Nasza szkoła mieści się w Puławach przy ul. Kowalskiego 3. Szkoła położona jest w pięknym miejscu, otacza ją las - dlatego też jest u nas cicho i  pokojnie.Teren szkoly jest monitorowany, ogrodzony i zamknięty.Mamy do dyspozycji plac zabaw, salę zabaw, dużą salę gimnastyczną oraz salę gier  i zabaw.

 

szkola szare szeregi 28

 

szkola szare szeregi 3

 

 

DSCF8411

 

 

 

 

 

 

Atuty szkoły:

• Życzliwa atmosfera w szkole
• Mało liczne klasy
• Doskonale wykształcona i dokształcająca się kadra
• Lekcje języka angielskiego i języka hiszpańskiego od I klasy
• Nauczanie indywidualne uczniów z niepełnosprawnością
• Jasne i przestronne sale
• Nowocześnie wyposażona sala komputerowa
• Świetlica zapewnia opiekę każdemu potrzebującemu dziecku
• Uczniowie uczestniczą w wycieczkach krajoznawczych, lekcjach edukacyjnych, spektaklach teatralnych, seansach filmowych
• Szkoła przystąpiła do programu „Mleko z klasą”, „Warzywa w szkole”
• Od klasy I szkoła oferuje dzieciom zajęcia ruchowe na pływalni i sali gimnastycznej

ZAPRASZAMY!!!

Zobacz więcej

Jak postrzegają Rodzice naszych uczniów Europejską Szkołę Podstawową – Akademię Młodych Talentów

Opinia nr 1

Zdecydowaliśmy się wybrać  dla naszego dziecka Europejską Szkolę Podstawową ze względu na :

- wysoki poziom nauczania widoczny w wynikach testów zewnętrznych,
- małe klasy, w których dużo łatwiej się uczyć niż w klasach 30 osobowych i więcej, gdzie nauczyciel zawsze ma czas na indywidualne podejście do ucznia i indywidualną  pomoc,
- małe klasy ze względu na możliwość szybkiego wyłapania   zachowań niewłaściwych, takich jak dokuczanie słabszym, przezywanie, wykluczanie z grupy,
- małą szkołę gdzie nie ma starszych dzieci z gimnazjum, każde dziecko ma zapewniona opiekę przez cały czas pobytu w szkole, nie chodzi samo po korytarzach narażone na nie zawsze opiekuńcze traktowanie przez starszą młodzież,
- odizolowanie od większości zachowań niepoprawnych, przekleństw, palenia papierosów, narkotyków
- zapewnione zajęcia z logopedą, co całkowicie wyklucza problem chodzenia popołudniami do poradni, albo płacenia za wizyty prywatne.
- zapewnione zajęcia na świetlicy od rana do późnego popołudnia, gdzie czas zapełniony jest zabawą i zajęciami dodatkowymi, angielskim, plastyką, zajęciami na komputerze,
- kilka posiłków dziennie, śniadanie, obiad, podwieczorek, w żadnej szkole w Puławach tego nie ma,
- zajęcia angielskiego i hiszpańskiego od 1 klasy
- kreatywne zajęcia sportowe, taniec w szkole i basen w godzinach zajęć szkolnych, nie trzeba martwic się o zawożenie dziecka po południu na basen, bo pójdzie w ramach lekcji z nauczycielem i z nauczycielem wróci do klasy.
- zajęcia zawsze od 8 rano.

Opinia nr 2

Po ponad półtorej roku nauki możemy stwierdzić że rzeczywiście szkoła spełniła nasze oczekiwania i nawet więcej:

Klasa ma wspaniałą Panią wychowawczynię, która każde dziecko traktuje indywidualnie, pozostaje w stałym kontakcie z rodzicami, dzieci większość pracy wykonują w szkole, dlatego prace domowe są rzadko,  a i tak programem nauczania wyprzedzamy inne szkoły. W klasie jest 8 dzieci, o bardzo wyrównanym poziomie. Wszystkie dzieci naprawdę się lubią, dużo z nich się przyjaźni i spotyka po szkole. Nie spodziewałam się aż tak fajnej nauczycielki i klasy.

Z Panią Dyrektor jest bardzo dziwna sprawa, można do niej zawsze pójść i porozmawiać. Zawsze przyjmie wysłucha i co jeszcze dziwniejsze pomoże. W porównaniu z państwową szkołą jest to niewiarygodne. Tym bardziej wielki podziękowania dla Niej.

Posiłki rzeczywiście są, Panie dbają o to by dzieci jadły, bardzo fajne dania pani kucharka wymyśla na śniadanie, widać że to jedzonko przygotowywane jest na miejscu, dla dzieci a nie gdzieś tam z cateringu nie wiadomo dla kogo.

Pani od religii zrobiła na mnie duże wrażenie, wszystkie dzieci ją lubią i są grzeczne na jej lekcjach. Myślę że z bardzo ważnego powodu, ponieważ opowiada dzieciom różne historie, że trzeba być dobrym, pomagać kolegom nikomu nie dokuczać, nie przezywać tak jak Pan Jezus. Czyta, opowiada, wymyśla zabawy bez straszenia, nakazywania czy oceniania.

Pani od hiszpańskiego też znalazła wspólny język z dziećmi, widać ze bardzo się stara. Podoba mi się jej sposób nauczania, że nie uczy dzieci tylko słówek i wyrażeń, ale opowiada im o zwyczajach, kulturze i miejscach. Przynosi swoje zdjęcia z wyjazdów i widać, że potrafi swoją fascynacje przelać na dzieci.

Wszyscy pracownicy szkoły są naprawdę bardzo mili i pomocni.

Moje dziecko poszło do prywatnej szkoły, ponieważ znam zwyczaje panujące w szkołach. Mam wrażenie że w niektórych my i nasze dzieci jesteśmy intruzami, w innych jest tak dużo dzieci że nawet jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć, to  nas nie dostrzeże w tłumie innych hałaśliwych maluchów. Albo nie ma dobrej woli albo brak możliwości by ją wykorzystać.

Opinia nr 3

Nad wyborem szkoły nie zastanawiałam się długo. Bardzo zależało mi na nielicznych klasach i kameralnej atmosferze. Szkoła całkowicie spełniła moja oczekiwania. Atmosfera jest tu bardzo miła, ciepła i rodzinna, co jest bardzo ważne przy tak małych dzieciach. Są one dopilnowane i każde z nich jest traktowane bardzo indywidualnie i z szacunkiem. Nie ma tutaj, tak charakterystycznego dla szkół publicznych, hałasu na przerwach, a dzieci są bezpieczne i zdobywają wiedzę w przekonaniu, że każde z nich jest kimś ważnym.

Opinia nr 4

Akademia Młodych Talentów w Szkole Podstawowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Europejskich jest placówką, w której uczniowie rozpoczynający przygodę z nauką na pewno mają szanse na wszechstronny rozwój. W szkole panuje kameralna atmosfera ze względu na klasy liczące niewielu uczniów, kolorowy wystrój sal lekcyjnych oraz liczne uroczystości celebrowane wraz z rodzicami wychowanków.

Wśród atutów szkoły można wymienić zróżnicowane zajęcia pozalekcyjne (taneczne, plastyczne, informatyczne, językowe), naukę dwóch języków obcych już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, opiekę logopedyczną, wyśmienite domowe obiady, odrabianie prac domowych w asyście nauczyciela. Jako rodzic pierwszoklasisty polecam szkołę, z uwagi na dogodną lokalizację (centrum miasta), bezpieczeństwo oraz indywidualną pracę z dzieckiem, która z pewnością stworzy fundament rzetelnej i usystematyzowanej wiedzy.

dlaczego my

logotyperasmus 2

Sponsorzy

Facebook