W dniu 2020-08-07 16:44:52 użytkownik Ministerstwo Edukacji Narodowej <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; napisał:

Szanowni Państwo na bieżąco będziemy Państwa informowac o pojawiających sie na stronie MEN wytycznych dotyczących uruchamiania szkoł w sytuacji pandemii kierowanych do dyrektorow szkół

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

wspólnie z GIS i MZ przygotowaliśmy wytyczne sanitarne dla szkół i placówek, które będą obowiązywały od 1 września 2020 r. Na ich podstawie mogą Państwo już przygotowywać wewnętrzne regulaminy lub procedury funkcjonowania szkoły i placówki w czasie epidemii. Wytyczne załączam do wiadomości. 

Do połowy sierpnia GIS, w porozumieniu z MEN, opracuje szczegółowe rekomendacje postępowania dla powiatowych inspektorów sanitarnych w sytuacji wystąpienia ogniska zakażenia na terenie szkoły lub poważniejszego wzrostu zakażeń na danym terenie. W połowie sierpnia rozpoczną się spotkania informacyjne z wojewodami, kuratorami oświaty i inspektorami sanitarnymi na szczeblu wojewódzkim i powiatowym.

Wkrótce opublikujemy również niezbędne akty prawne, a także dodatkowe materiały informacyjne dotyczące funkcjonowania szkół w nowym roku szkolnym w warunkach epidemii. 

Zachęcam Państwa do śledzenia specjalnej zakładki na stronie internetowej MEN „Bezpieczny powrót do szkół. Dowiedz się więcej”. Znajdą tam Państwo informacje pomocne w  przygotowaniu i zaplanowaniu pracy w nadchodzącym roku szkolnym.

Wszystkie kluczowe informacje będziemy także przekazywać Państwu za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej. 

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

  1. Wytyczne dla szkół i placówek – GIS, MEN, MZ
  2. Informacja prasowa z 5 sierpnia 2020 r.

dlaczego my

logotyperasmus 2

Sponsorzy

Facebook