Komunikaty Centrum Informacji

Telewizja Polska startuje z cyklem audycji dedykowanych maturzystom. Lekcje z wybranych przedmiotów mają wesprzeć w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

 
„Repetytorium Maturzysty” od 4 maja w TVP
 Codziennie, od poniedziałku do piątku, od godziny 10:20 TVP HD (z powtórką w TVP Rozrywka) będzie emitować 70-minutowe audycje, w których omawiane będą wybrane zagadnienia z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie, na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Każda lekcja potrwa 20 minut. 

Repetytorium Maturzysty” poprowadzą nauczyciele z m.in. XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w Warszawie, XXVII LO im. T. Czackiego w Warszawie, którzy są doświadczonymi specjalistami w swoich dziedzinach. Lekcje z języka angielskiego to zajęcia z native speakerem. W nowym cyklu wystąpią także psycholog oraz trener personalny, którzy podpowiedzą maturzystom jak radzić sobie ze stresem podczas egzaminu oraz przeprowadzą specjalne treningi wspomagające zapamiętywanie dużych ilości materiału. 

„Repetytorium Maturzysty” będzie cyklem interaktywnym. Maturzyści z całej Polski będą mogli przesłać pytania w formie wideo plików dotyczące omawianego materiału. Ich wątpliwości rozwieją prowadzący zajęcia nauczyciele. 

Lekcje powtórzeniowe są realizowane w warszawskim Centrum Nauki Kopernik i będą wzbogacone materiałami archiwalnymi z zasobów TVP oraz baz Narodowego Centrum Kultury i Instytutu Pamięci Narodowej. 

Jednocześnie na antenach TVP cały czas emitowana będzie Szkoła z TVP w odświeżonej formule dla klas podstawowych i ponadpodstawowych, dostępna na kanałach: TVP3, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Sport i TVP Kultura.

„Repetytorium Maturzysty” już od 4 maja 2020 r. o godzinie 10:20 w TVP HD, z powtórką w TVP Rozrywka. Lekcje dostępne będą także na VOD.TVP.PL.
 
 
 
 

logotyperasmus 2

Licznik Odwiedzin

3909850
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
662
1916
5966
3890504
124458
84216
3909850
Twoje IP: 18.207.254.88
2020-05-28 09:02

Sponsorzy

Facebook